
När du valt kommer butiken visa delar för vald moped och universella produkter.


Liknande produkter
-
25.48 EUROBS! Välj rätt längd. Behöver du 1 meter ska du köpa 10 stOBS! Välj rätt längd. Behöver du 10 meter ska du köpa 10 stOBS! Säljs styckvis. Köp det antal du behöverOBS! Innan du beställer, kontrollera att hålbild och mått på drev stämmer med mopedens originaldrev.OBS! Innan du beställer, jämför fäste och utseende så de stämmer med originalgreppOBS! Innan du beställer, kontrollera att dimensionerna stämmer med ert nuvarande däckOBS! Innan du beställer, kontrollera att munstycket stämmer med det som sitter i din förgasareOBS! Innan du beställer, kontrollera att beläggen stämmer med de på mopedenOBS! Innan du beställer, kontrollera att styrets längd stämmer med ditt nuvarande, samt att tjockleken passar det monteringskit du tänkt användaOBS! Innan du beställer, kontrollera att batteriets storlek och typ stämmer med vad som passar ditt fordonOBS! Innan du beställer, kontrollera att kedjan passar dina drev och har rätt längdOBS! Innan du beställer, kontrollera att luftfiltret passar din förgasare och insug, eller i filterboxOBS! Innan du beställer, kontrollera att ljuddämparen passar ditt avgassystem och har de mått du är ute efterOBS! Kontrollera att produkten stämmer överens med den du ska ersätta innan beställningOBS! Kontrollera att storleken på dessa vikter är rätt för din variator innan beställningOBS! Tändstift är inte modellanpassade. Kontrollera att detta stift har den specifikation du ska ha innan beställning!
-
Information om TNT Sidostöd (Yamaha Slider) Krom
Snyggare med ett sidostöd?? I alla fall så är det ett lättare sätt att få Din scooter på stödet och i många fall när Du monterat en höjningssats bak så är det ett näst intill ett måste! Med detta sidostöd medföljer det som behövs för att kunna montera det.
Längd ca 30 cm.
OBS! På vissa Yamaha Slider från och med årsmodell 2007 så har det varit problem att montera detta sidostöd pga en ändring i ramens konstruktion. Kontrollera därför att du har fästanordningen på din ram som visas på bild nummer 2. Detta skall kontrolleras om du har en Yamaha Slider av årsmodell 2007 eller nyare OBS!
(OBS! Man får ej sitta eller lägga extra vikt på mopeden när stödet är i marken. Detta stöd klarar inte den extra vikten och det kommer då vika sig).